Dzisiaj jest 15 czerwca 2019 r.

> św. Dominik Savio

» Zbiórka !

» Króluj nam Chryste !!!

» Święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki

» Spotkanie LSO

» Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza

» Św. Dominik Savio

Zbiórka !

UWAGA !
Dnia 19.12.2015 r. o godzinie 14:00 odbędzie się kolejne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

Obecność obowiązkowa !

Króluj nam Chryste !!!

Minęły dwa miesiące: wrzesień i październik, więc przyszedł czas na podsumowanie dyżurów Służby Ołtarza. Bardzo dziękujemy ministrantom i lektorom, którzy brali udział w Nabożeństwie październikowym!
Największą liczbę punktów i zatem I miejsce zajął : Bartłomiej Mróz, który uzyskał 385 punktów.
II miejsce zajął: Marcin Policha- 345 punktów,
III miejsce zajął: Karol Rutkowski- 295 punktów.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcą służyć na Cześć Pana !

-> -> przypominamy o sobotniej zbiórce o godz.10:00 <- <-

Święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki

Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17:00, następnie po Eucharystii na Drogę Krzyżową na Rajgrodzkiej Kalwarii

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".

(Jan Paweł II, Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)

Spotkanie LSO

Zapraszamy wszystkich ministratów i lektorów na spotkanie, które odbędzie się w sobotę (12.09.2015 r.) o godz. 10:00 w kościele.

Króluj nam Chryste !!!

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza

Dnia 22 marca 2014 r. o godzinie 11:00 odbedzie się kolejne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Bardzo serdecznie zapraszamy aspirantów, ministrantów i lektorów. Spotkanie odbędzie się w Kościele.

Św. Dominik Savio

Święty Dominik Savio urodził się 2 kwietnia 1842 r. we Włoszech, we wsi Riva w pobliżu Turynu. Pouczenia rodziców i przykład ich pobożnego życia zrobiły swoje. Już w piątym roku życia służył do Mszy świętej, co w jego wieku nie było łatwe, chociażby ze względu na wczesne wstawanie. Z pewnością było to dla niego ćwiczenie woli. W ósmym roku życia przyjął pierwszą Komunię świętą. W tym dniu wpisał do swojego pamiętnika: „Będę się często spowiadał i przyjmował Komunię świętą; moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja; śmierć - tak, ale nie grzech”.

Drugim środowiskiem, w którym rozwijała się jego świętość było Oratorium, czyli szkoła i internat dla chłopców w Turynie, założone przez ks. Jana Bosko. Chcąc pomóc św. Janowi w jego pracy, zorganizował towarzystwo pod wezwaniem  Niepokalanego Poczęcia.

Dominik zmarł 9 marca 1857 roku na chorobę płuc, mając zaledwie piętnaście lat. Mimo, że życie św. Dominika płynęło w ubóstwie, pracy i cierpieniach, przepełniała go radość i pogodna świętość. Odznaczał się posłuszeństwem, punktualnością i sumiennością. Za jego gorliwość Pan Bóg wynagrodził go darem kontemplacji, ekstazą i innymi darami nadprzyrodzonymi.

Beatyfikował go w roku 1950 papież Pius XII, który także cztery lata później, w 1954 roku zaliczył go w poczet świętych.

Złote myśli:

„Wole raczej umrzeć niż zgrzeszyć.”

„ Tu, na ziemi świętość polega na tym, aby być stale radosnym i wiernie wypełniać nasze obowiązki.”