Światowe dni młodzieży

<< Nowsze 1 2 Starsze >>

Droga Krzyżowa

Dnia 23 stycznia br. będzie miała miejsce Droga Krzyżowa o charakterze misyjnym. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy do wspólnej modlitwy na Rajgrodzkiej Kalwarii o godz. 19.

Zostań Wolontariuszem

ŚDM to wielkie wydarzenie, które gromadzi setki tysięcy młodych ludzi z całego świata. To nie tylko spotkanie z papieżem. Pragniemy zaprosić Was do udziału w tym wielkim wydarzeniu i do pomocy w ugoszczeniu w Diecezji Ełckiej kilku tysięcy młodych ludzi z całego świata.

Aby zostać wolontariuszem podczas 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie należy spełnić kilka wymogów jedno z nich to należy mieć ukończone 13 lat. W wielu parafiach powstały już koła wolontariuszy. Mamy nadzieję, że z naszej parafii też znajdą się chętni aby pomóc w tym wielkim dziele.

Akcja "Bilet dla Brata"

Bilet dla Brata - to nazwa ogólnopolskiej akcji, poprzez którą młodzi Polacy zechcą pomóc przybyć do Krakowa na ŚDM w 2016 r. swoim rówieśnikom z : Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Białorusi. W Diecezji Ełckiej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz tej akcji.

Miejsce głównych uroczystości podczas ŚDM w 2016 r.

Papieska Rada ds. Świeckich z organizatorami papieskich pielgrzymek podała nieoficjalnie termin
25 lipca do 1 sierpnia  jako datę ŚDM w Krakowie w 2016 r. tą datę ma potwierdzić sam papież Franciszek. Na spotkaniu 10 września 2013 roku wymieniono Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jako miejsce celebracji Drogi Krzyżowej.Kardynał Stanisław Dziwisz oświadczył że główne uroczystości odbędą się na Błoniach.

Światowe Dni Młodzieży- Kraków 2016 r.

Światowe Dni Młodzieży – odbywające się co dwa-trzy lata spotkania młodych katolików, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 roku.
Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się. Natomiast w pozostałych latach, w Niedzielę Palmową organizowane są Światowe Dni Młodzieży w każdej diecezji, gdzie młodzież spotyka się ze swoimi biskupami.
31. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26 lipca – 31 lipca 2016 r. w Krakowie. Informację podał papież Franciszek podczas mszy kończącej 28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Motto ŚDM w Krakowie to: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5, 7).Będą to drugie po Światowych Dniach Młodzieży w 1991 r. tego typu uroczystości w Polsce.
Djecezja Ełcka również uczestniczy w przygotowaniach do ŚDM poprzez takie akcje
jak np." Blilet dla Brata".

<< Nowsze 1 2 Starsze >>

^do gďóry