> Bł. Karolina Kózkówna

» Zmiany w Rajgrodzkim KSM

» Święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki

» Spotkanie

» Ewangelizacja w sobotę (20 czerwca)

» Gotów !

» Nasz KSM !!!

» Kolejne spotkanie KSM-u !

» Hymn Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

» Historia KSM-u

» Turniej

» Spotkanie KSMu

<< Nowsze 1 2 Starsze >>

Kolejne spotkanie KSM-u !

Zapraszamy na kolejne spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które będą odbywać się w każdy piątek po Mszy Św. o godz. 17 w Domu Katolickim " Barka".

Hymn Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Hej do apelu stańmy wraz
Budować Polskę nową!
Ojczyzna wolna wzywa nas
Do pracy ręką głową
Nie wydrze nam jej żaden wróg

Młodzieży Polskę nową twórz
Potężną Bogu miłą
Gdy z nami Bóg przeciw nam któż
On jest najwyższą siłą
Zwyciężym znój i stromość dróg

Sztandarem naszym będzie Krzyż
Co ojców wiódł do chwały
I nas powiedzie także wzwyż
Gdzie buja orzeł biały
Ojczyźnie spłacim święty dług

Historia KSM-u

KSM zostało powołane podczas krajowego zjazdu Akcji Katolickiej w Krakowie w dniu 5 lutego 1934, która postanowiono ujednolicić jednostki wchodzące w jej skład. Decyzją Prezydium Zjazdu powołano na wzór włoski m.in. dwie organizacje młodzieżowe: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej (KSMM) i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Żeńskiej (KSMŻ), oba z siedzibą w Poznaniu. Obie organizacje prowadząc działalność religijną, kulturalno-oświatową, charytatywną i społeczno-patriotyczną pod hasłem „Budujmy Polskę Chrystusową” szybko przyciągnęły w latach trzydziestych rzesze nowych członków. Tuż przed wybuchem II wojny światowej obie organizacje liczyły ich łącznie ponad 250 tysięcy.

Liczne pisma wydawane przez młodzież szkolną w II Rzeczypospolitej, stanowiły jeden z elementów procesu wychowawczego. Oprócz dużych miast, gdzie działały bardziej znaczące szkoły, pisma takie ukazywały się także w mniejszych ośrodkach. W Świeciu nad Wisłą uczniowie gimnazjum zaczęli wydawać od 13 stycznia 1931 r. miesięcznik „Gregorianum”, który ukazywał się do 1939 r. Opiekunem grupy młodych osób tworzących pisemko był ksiądz Maksymilian Dunajski. Na łamach „Gregorianum” przedstawiano aktualne sprawy z działalności gimnazjum, przede wszystkim wyniki w kształceniu, działalność licznych kół zainteresowań, wyniki wyborów do samorządu szkolnego, przebieg i rezultaty różnorodnych zawodów sportowych. Swoje miejsce zajmowała również tematyka religijna. Prezentowane zagadnienia poruszały życie religijne miasta i powiatu oraz lokalnych organizacji i stowarzyszeń katolickich.

(źródłó: http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolickie_Stowarzyszenie_M%C5%82odzie%C5%BCy)

Turniej

Mając na celu wychowanie młodzieży przez sport w oparciu o zasady etyki katolickiej, integrację środowiska młodzieżowego poszczególnych Okręgów KSM Diecezji Ełckiej, oraz pobudzanie i rozwijanie ducha sportowego wśród młodzieży zapraszam na turniej  w piłkę nożną halową im. Bł. Jana Pawła II. Owy turniej będzie miał miejsce 3 marca w Ełku zainteresowane osoby zapraszam.

Spotkanie KSMu

Spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Rajgrodzie co drugi piątek w "Barce" o 15:30. Zapraszamy.

<< Nowsze 1 2 Starsze >>